Mám problém se sousedem. Neustále pořádá nějaké párty a když mu sdělím, že mi to vadí, napadá mě a vyhrožuje soudem.

Náš soused se rád hlučně baví bez ohledu na noční klid. Máme ročního chlapečka, který pochopitelně nemůže spát. Když už to bylo asi počtvrté, šla jsem mu říci (druhý den, aby se s ním vůbec dalo mluvit), že nám to dost vadí, ale nechceme to řešit přes policii. Namísto dohody jsem se dočkala hrubého slovního napadení, že jemu zase vadí náš chlapeček, který od rána do večera řve (není to pravda, nepláče skoro vůbec), že se o něj nestarám a že mě dá k soudu. Dost mě to zdrtilo, neboť se mu věnuju maximálně, jsem s ním 24 hodin denně a neustále všechno podnikáme spolu. Takové napadení se mi opravdu nelíbí, navíc když mi dotyčný doporučil absolvovat pedagogický kurs, abych věděla, jak se postarat o dítě a nemusela se starat o to, kdo kde co pořádá. Oni že tam byli dřív a my se přistěhovali až po nich, takže samozřejmě mají větší právo na všechno.
Pokud máte nějaké zkušenosti s touto nebo podobnou situací, poraďte prosím…
Děkuji.

Nejlepší odpověď
Duvemblejt

Tam to asi nejde nebo nepůjde řešit jinak než přes policii. Jak tady píšete: že vás dá k soudu.. Nemůže vás dát k soudu za ne-opatrovnictví když nemá svědky , jsou to jen kecy a bláboly atd.Podle paragrafů máte sousedské právo oba STEJNÉ (ale nevím jak to myslíte že jste se tam nastěhovaly po nich) !! není ohled na přistěhování!!­..Noční klid má být 40 dB. Pokud není a bude se to opakovat , doporučil bych zavolat městkou policii a sousedy upozornit ať už se to neopakuje. PS: Soused vás chce jenom rozhodit tím co vám říká.. NENECHTE SE!! Hodně štěstí vám přeji.

Další odpovědi
Drap

Pokud s ním neni rozumná řeč a ruší noční klid /po 22 hodině/, tak jedině policie.Teoretická možnost ještě je stížnost na městský nebo místí obecní úřad, ale bez zápisu policie stejně asi nic nedokáže změnit.

baghira

Hluk po 22. hodině → hlášení na policii (městskou nebo státní), a klidně i opakovaně. Z jeho výhrůžek si nic nedělej, jen zkouší, co si může dovolit. Jde i o tvoje dítě, tak buď tvrdá.

lexx

Tady policie nic nevyřeší, pouze mu domluví a hlučná party může pokračovat. Zkus přejít k odvetné protiakci, vypnout mu pojistky (v rozváděči na chodbě) nacpat sirky do zámku u dvěří – a je namydlenej. Telefonovat mu v noci když (náhodou) spí. Možností je celá řada. S některými to po dobrém prostě nejde.
Nenech se chytnout při činu ! Je ale faktem že takováto válka (zpravidla) nikdy nekončí…