WolferinesX

Mám problém s výškou, nejspíš už to není normální?

Zdravím,
je mi 16 a měřím necelých 160 cm. Nejspíš tak mírně pod, asi 159 nebo tak nějak. hrozně mě to vadí a zdá se mi, že to není ani normální. Když se kouknu do růstového grafu, tak jsem úplně mimo :(
Nevím, jestli mě pochopíte, ale mám z toho děsný komplexy. Moji rodiče nejspo malí, táta tak 180 a máma tak 165. a moje sestra je dokonce o 10 cm vyšší než já a to je o tři roky mladší! Furt se do mě někdo kvůli tomu naváží a mě samotnýmu se hrozně to hrozně protiví.. Nedá se s tím něco dělat? Cokoliv!
graf:
http://www.rus­tovyhormon.cz/do­kumenty/rusto­ve_grafy_vyska_ch­.pdf

Odpovědi
marci1

Je to normální. Muži rostou někdy až do svých 20 let. Zkus si spočítat svoji pravděpodobnou výšku : http://www.rus­tovyhormon.cz/no­vinky/spocitej­te-si-budouci-vysku-sveho-ditete-349

patrikkkortu

na 160 nezustaneš určitě.. neboj.. je ti teprve 16, ještě porosteš.. chce to čás :)

planetka04

Víc zjistit se dá i vyšetřením kostní zralosti. Zeptej se na to ortopeda.

Coliffe

To, že jsi malý není porucha. Moje kamarádka má snad 130 cm a je jí 12, druhá kámoška má 155 a je jí 15 ;)… Lidé jsou čímdál menší, oproti menším v převaze. Výška má vlastnosti kladné i záporné, to samé je, když jsi nízký. Za tohle se člověk stydět nemusí…

Doplňuji:
*oproti větším v převaze

ki-qi

je to normální moje kamarádka chodí do 9 třídy a je stejně velká jako já a to chodim do 7
a víš co se říká CO JE MALÝ TO JE HEZKÝ :)
neboj určitě vyrosteš