Shaun

Mám problém s titulky ve filmech, čím to může být?

Stáhnul jsem si film a k tomu odpovídající titulky. Časově všechno navazuje ale některé znaky (jako písmeno ř, nebo ě) jsou nahrazeny jinými, nesrozumitelnými. Když tituky otevřu v poznámkovém bloku tak je všechno OK. Přehráván ve VLC. Předem díky za pomoc.

Odpovědi
anonym

V nástrojích VLC zkus změnit kódovou stránku na windows – 1250 nebo UTF-8, možno i font.

bolak

Já to vždycky dělám tak že si to otevřu v notepadu a onen nesrozumitelnej znak nahradím v celým dokumentu tím co tam má bejt, a u dalších podobnejch znaků pak udělám to samý. Nicméně dělám to tak proto že nemám potřebné znalosti, to co píše česílko může bejt taky pravda :)