Mám problém s mými byvalými zaměst.Pomlouvají firmu.Dal jsem jim §55 porušení.Hrozími nějaky postih říkají pujdu do bas

Odpovědi
standa

  1. do basy nemůžete jít ´jen´ kvůli tomu, že jste zaměstnancům dal, a třeba i neoprávněně, okamžité zrušení prac.poměru dle § 55 zákoníku práce
  2. osobní postih za případné neplatné rozvázání prac.poměru (z důvodů neoprávněného uplatnění okamžitého zrušení prac.poměru) vám nehrozí…, pokud si sám sobě nedáte pokutu
  3. ale vaší firmě hrozí, že v případě úspěšně vysouzeném sporu žalobců*) o neplatnost výpovědi, bude muset uhradit jejich ušlý výdělek za dobu od neplatně skončeného prac.poměru až do současnosti

*) pokud těch žalobců (bývalých zaměstnanců) bude víc, tak to bude docela drahá záležitost

  1. bez bližších detailů nelze hodnotit zda jste ta „okamžitá zrušení“ uplatnil oprávněně či nikoli…