šampuska

Mám problém s lednicí LG express cool… lednice mrazí i chladí, ale zvenku je horká. Čím to může být?

Má to vliv na funkci lednice? Stane se, že když to dám na nejvyšší výkon, tak je v lednici námraza, když to stáhnu, naopak mi z lednice teče voda.

Nejlepší odpověď
anonym

Může se stát, že termostat nevypíná a proto je zvenku horká.

Je to samostatná lednice nebo i s mrazákem?

Více v diskuzi.

Další odpovědi
gecco

Problém může být způsoben nedostatkem chladiva – zavolej si servismena na doplnění…

Hlada

S lednicí žádný problém není. Je to naprosto normální.
Lednice předává teplo prostřednictvícm chladiva zevnitř výparníkem navrch skříně, kde je chladič. Je tedy normální, že je chladič horký a zahřívá i skříň.
Stejně tak je normální, že se uvnitř sráží vzdušná vlhkost. Podle teploty se pak tvoří námraza nebo voda.
Trochu jinak je to u ledničky s automatickým odmrazováním, kdy v čase, když je vypnutý kompresor, se ve výparníku zapne topné těleso, které ho ohřeje nad nulu a námrazu rozpustí. U těchto ledniček je potřeba kontrolovat volný výtok kondenzátu. Zpravidla je k tomu pod výparníkem nějaké šťourátko.

štamgast

Lednice má „motor“ a ten vydává teplo.