quentos

Mám přiznat lékaři, že jsem nebral předepsané ATB?

Za normálních okolností bych se na ně jen tak nevykašlal, ale situace se měla následovně: byl jsem u urologa a nic mi nenašel (!), nicméně řekl, že „pro jistotu“ něco předepíše. Po zralé úvaze jsem došel k tomu, že si „pro jistotu“ nebudu ničit játra. Uplynulo 14 dní a nic se neděje, stav se nehorší, spíše naopak. Mám mu to přiznat, až půjdu na kontrolu?

Závěrem citát od Marka Twaina: „Čas od času navštívím lékaře, nechám se vyšetřit, protože i lékař musí z něčeho žít. Pak jdu do lékárny pro léky, protože i lékárník chce žít. Následně léky vyleju do kanálu – protože i já chci žít.“

V kanálu tedy neskončily, ale dal jsem před nimi přednost bylinám.

Nejlepší odpověď
dudu

Poslední dobou mám tu čest navštěvovat různé lékaře až příliš často. Naše pětatřiceliletá dcera je zdravotní sestra. Kromě toho mám možnost diskutovat také s jejími kolegyněmi z řady brněnských nemocnic a ordinací. Všechny mně, možná pro někoho překvapivě, radí nepovídat hned lékařům o každém bebinku a nedělit se s nimi bezelstně o svoje pocity.....!!???

Další odpovědi
zjentek

jasně, že přiznat. Stydět se není zač a co není ilegální, je legální. Navíc, doktoři jsou dnes jedni z bohatých lidí mimo jiné proto, že hromady prášků předepíšou jen pro jistotu. Mělo by se jim často opakovat, že je to podlý způsob obživy.

Mika47

To je tedy zapeklita otazka ;)). Dle meho nazoru – pokud pisete ze se vas stav nezhorsuje – bych lekari rekla ze jsem ATB brala, ale nepocituji nejake zmeny. Tohle je muj nazor..
Doplňuji:
Ale jak o tom znovu premyslim, aby si nemyslel ze na vas ATB nezabiraji a nedal vam neco silnejsiho… :/

bolak

Lékaři se říká jen to co je bezpodmínečně nutné.

On je to křehká bytost, já bych ho zbytečně nestresoval…

quentos

*předepsaná

anonym

Jednou mi předepsala lékařka silná ATB, po přehnání skončit i se slinou z huby. Silně útlumová. Po přečtení letáku u léků jsem po 2 dnech vysadil a šel jí to říct. Nerozčilovala se, a předepsala mírnější.

gagaga

a ceho se bojite ?
nejlepsi je nelhat nikomu ..ani lekari ne ..
mozna se vam to casem ukaze i na tom zdravicku ..
i ta nase vnitrni " dusicka " musi byt v souladu s tou vnejsi " skorapkou "

  • iv-

quentos

dudu: však to taky není můj případ…

annas

Zmínil jste se, že občas berete bylinkové extrakty od fy E…y. Možná jste měl vyzkoušet nejdřiv Renol. Určitě by zabral.

Řekla bych lékaři, že jsem napřed zkusil pít „čajíčky“.

quentos

Renol beru :{)>