Mám právo parkovat na svém pozemku pokud je zatížen břemenem? Musí soused zavírat za sebou mou závoru?

Břemeno cesty k chatě a musím pouštět veškeré návštěvy sousedů a pouštět je i v době nočního klidu? Chata je ve svahu praskají základy je to v kopci a na skále chatu zpevňujem ale pokud se nespevní i jejich pozemek nic se nezmění.Dá se něco dělat?

Nejlepší odpověď
standa

Doporučuji, abyste se sousedem DOHODLI na všech kontroverzních tématech a poté tuto dohodu sepsali.

Pokud se na některých tématech neshodnete (což je nejspíš dost pravděpodobné), pak vám nezbyde než podat k soudu návrh na zrušení věcného břemene s tím, že současně by soud měl mít k dispozici váš nový návrh smlouvy o zřízení věcného břemene, který bude obsahovat všechny důležité vzájemné závazky.

Bude na soudu, aby sporné věci rozhodnul.

p.s. abych odpověděl na vaše otázky:

  • ano, na svém pozemku máte právo nejen parkovat, ale dělat cokoli, co neomezuje na svých právech třetí osoby
  • ne, soused nemusí zavírat závoru, pokud jste se na tom nedohodli