Pokročilý

Mám právo odmítnout lékařské vyšetření?

Na stránkách MPSV jsem se dočetl jen, že pacient má "v rozsahu, který povoluje zákon, právo odmítnout léčbu". Ale jak je to s vyšetřeními? Má člověk právo odmítnout doporučené vyšetření nebo u dítěte rodič jedenáctiletou prohlídku, popřípadě "odrostlé dítě" devatenáctiletou?

Nejde mi o život, ale jsem liberál a zajímá mě, do jaké pozice mne zákon staví ;) Díky

Odpovědi:

Bronzový

asi jo, pamatuju jak mi na 15leté prohlídce prohrábla rozkrok, ještě tam byli další 3 kluci (stejnej ročník) a všichni sme se smáli, neumim si představit, že by sme museli chodit na gyndu jako holky.

Jo a výtěr, taky libovka .... :D
Doplňuji:
http://www.youtube.com/…

Zlatý

Pro babnana - přijde čas, kdy ti urolog prohrabe celý patlík a vrazí prst až k dlani do konečníku. A budeš š´tasný, že ti to ten doktor udělá. Nezapomeň, že rakovina varlat je u mužů stále častější, až jediná šance jak na ni přijít je prohmatávat si podrobně šourek. Tady sranda končí - takže, tak jako dívky si zvyknou na ženského lékaře, tebe čeká si zvyknou na urologa. Myslíš si, že doktora baví se hrabat půber´tákům v rozkroku? - Jenže musí, protože nějak musí zjistit, zda máš varlata sestouplá. Pro nej je to jen kus těla se kterým má jen práci.
A odmítnou prohlídky - jedná se o jaké. Je lepší se podívat přímo na zákon a taky bý odpovědný za svoje rozhodnutí.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1278
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.