Awer

Mám právo odmítnout lékařské vyšetření?

Na stránkách MPSV jsem se dočetl jen, že pacient má „v rozsahu, který povoluje zákon, právo odmítnout léčbu“. Ale jak je to s vyšetřeními? Má člověk právo odmítnout doporučené vyšetření nebo u dítěte rodič jedenáctiletou prohlídku, popřípadě „odrostlé dítě“ devatenáctiletou?

Nejde mi o život, ale jsem liberál a zajímá mě, do jaké pozice mne zákon staví ;) Díky

Odpovědi
BANAN93

asi jo, pamatuju jak mi na 15leté prohlídce prohrábla rozkrok, ještě tam byli další 3 kluci (stejnej ročník) a všichni sme se smáli, neumim si představit, že by sme museli chodit na gyndu jako holky.

Jo a výtěr, taky libovka … :D
Doplňuji:
http://www.you­tube.com/watch?v=0lp_6nL­f_AE

venkovan

Pro babnana – přijde čas, kdy ti urolog prohrabe celý patlík a vrazí prst až k dlani do konečníku. A budeš š´tasný, že ti to ten doktor udělá. Nezapomeň, že rakovina varlat je u mužů stále častější, až jediná šance jak na ni přijít je prohmatávat si podrobně šourek. Tady sranda končí – takže, tak jako dívky si zvyknou na ženského lékaře, tebe čeká si zvyknou na urologa. Myslíš si, že doktora baví se hrabat půber´tákům v rozkroku? – Jenže musí, protože nějak musí zjistit, zda máš varlata sestouplá. Pro nej je to jen kus těla se kterým má jen práci.
A odmítnou prohlídky – jedná se o jaké. Je lepší se podívat přímo na zákon a taky bý odpovědný za svoje rozhodnutí.