Mám právo na zakoupený pozemek?

Dobrý den, před 3 roky jsem zakoupila nemovitost včetně pozemku.Část(80m2) koupeného pozemku je oddělen plotem a užívá ho soused cca 10 let s tím že to takhle koupil od předchozího majitele.Chci vědět zda mám nárok na tu část pozemku.Zda mohu sousedovi navrhnout např.odkoupení pozemku, nebo si to i oplotit.Soused se hájí vydržovacím právem.Na katastrálním úřadě mi na tuto situaci řekli, že jsem nový majitel a jak jsem to koupila,tak mi to patří.Potřebovala bych vědět jaké mám na pozemek nárok, zda jej můžu prodat nebo pronajmout ho,na jaké úřady se popř.obrátit a jak postupovat. Se sousedem naše spory přerostli nad hlavu, takže se s ním nedá domluvit.Děkuji.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Nezávidím vám, vždy v těchto případech doporučuji využít služeb právní ochrany obyvatel - DaS.

http://das.cz/…

Další odpovědi:

Bronzový

Dle zkušeností ze svého okolí, bych v první řadě pozvala geodeta, aby zaměřil přesné hranice vašeho pozemku dle souřadnic v katastru nemovitostí. Až budete přesně vědět, co vám patří, pak se můžete rozmýšlet co dál.
O vydržení by musel někdo rozhodnout a samozřejmě by tento zápis musel být proveden v katastru.

Stříbrný

jak to víte kde je pravda. nejdříve nechte zaměřit pozemek (asi 5 000Kč) a pak budeme pokračovat.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.