mám právo na nemocenskou?

Dobrý den,mám právo na nemocenskou? jsem zamestnana na dobu určitou při rodičovske dovolene. Jelikož doma jsme to nezvladali respektive malej nezvladal a potřeboval me . tak jsem se v práci domluvila, že mě pustí na dohodu, mela jsem dovolenou vyčerpanou. takže mi to ukončí k 3. září a normálne v zaří si odpracuji dovolenou plus dva dny. respektive jsem byla naposled minulý týden středa,čtvrtek 10.11.září v práci jsem byla třikrát za mistrem abych podepsala dohodu, žadnou dohodu tam nemeli a že se mi ozvou. boužel jsem se v nedeli složila a v pondeli jsem šla k doktorce a ta mi napsala neschopenku. protože jsem nevedela jak to bude a navic mi nedali jestě nic podepsat.do práce jsem to donesla.. a mám s tim velký problemy. řikaji, že mi mužou napsat absenci v práci za zaří jak jsem chodila tech 7 dni abych si pri ukoncení nahradila dovolenou,že mi to nebudou muset počítat a napíšou mi absenci a budu mit pak poblemy připadne na uřadu práce, že nedostanu žadnou podporu, že jsem se s nima dohodla o ukonceni a smluvena dohoda plati. prosim poradte sice jsem se s nima dohodla, ukončit pracovni pomer dohodou, odchodila jsem smeny jak jsem mela.ale nedali mi nic podepsat a já jsem necekane onemocnela.. mám na to nárok?.. mužou mi napsat absenci|?.. nemela bych radsi tu vypoved podepsat ? ale tim ztratim narok na nemocenskou, ikdyž jsem si ji vždy rádně platila.. děkuji

Odpovědi:

Stříbrný

Předně: nejsem právník a pracovní právo mě ani nezajímá. Tak.
Rozvázání pracovního poměru musí být učiněno písemně. Pokud k němu došlo jen ústně, je potřeba to napravit písemnou formou. Podle mého dokud k dohodě nedojde písemně, jako by se nic nestalo. Ale nejlíp bude zajít na Úřad práce a zeptat se tam.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.