si

mám právo na nemocenskou?

Dobrý den,mám právo na nemocenskou? jsem zamestnana na dobu určitou při rodičovske dovolene. Jelikož doma jsme to nezvladali respektive malej nezvladal a potřeboval me . tak jsem se v práci domluvila, že mě pustí na dohodu, mela jsem dovolenou vyčerpanou. takže mi to ukončí k 3. září a normálne v zaří si odpracuji dovolenou plus dva dny. respektive jsem byla naposled minulý týden středa,čtvrtek 10.11.září v práci jsem byla třikrát za mistrem abych podepsala dohodu, žadnou dohodu tam nemeli a že se mi ozvou. boužel jsem se v nedeli složila a v pondeli jsem šla k doktorce a ta mi napsala neschopenku. protože jsem nevedela jak to bude a navic mi nedali jestě nic podepsat.do práce jsem to donesla.. a mám s tim velký problemy. řikaji, že mi mužou napsat absenci v práci za zaří jak jsem chodila tech 7 dni abych si pri ukoncení nahradila dovolenou,že mi to nebudou muset počítat a napíšou mi absenci a budu mit pak poblemy připadne na uřadu práce, že nedostanu žadnou podporu, že jsem se s nima dohodla o ukonceni a smluvena dohoda plati. prosim poradte sice jsem se s nima dohodla, ukončit pracovni pomer dohodou, odchodila jsem smeny jak jsem mela.ale nedali mi nic podepsat a já jsem necekane onemocnela.. mám na to nárok?.. mužou mi napsat absenci|?.. nemela bych radsi tu vypoved podepsat ? ale tim ztratim narok na nemocenskou, ikdyž jsem si ji vždy rádně platila.. děkuji

Odpovědi
setapouch

Předně: nejsem právník a pracovní právo mě ani nezajímá. Tak.
Rozvázání pracovního poměru musí být učiněno písemně. Pokud k němu došlo jen ústně, je potřeba to napravit písemnou formou. Podle mého dokud k dohodě nedojde písemně, jako by se nic nestalo. Ale nejlíp bude zajít na Úřad práce a zeptat se tam.