Mám právo na byt, a kolik případně manželce vyplatit?

Půl roku před svatbou jsem si vzal 400tis. ůvěr na byt,který stál 200tis.Manželka byla v registru dluž.tak nemohla ani ručit.Přesto jsem napsal polovinu na ní.Z druhý poloviny proběhla rekonstrukce bytu a poté jsme se vzali.Nyní se chce rozvést a vyplatit mě.Nemá ale z čeho,stále žijeme společně a o 3letou dceru se střídavě staráme.Přemýšlím že vyplatím já jí a byt si nechám.Myslím že má nárok jen na polovinu bytu a to z ceny v době koupě před rekonstrukcí,tedy 100tis.Chceme střídavou péči.Nyní ale vyhrožuje,když budu chtít byt Já,nebude souhlasit se střídavou a soud nechá dceru i byt jí.5 let platím ůvěr a 15 ještě budu.podle mě nemá s manželstvím nic společného.Musel bych jí vyplatit polovinu ze splaceného ůvěru v době manželství,i když byla na mateřský?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Z uvedeného zatím jen dvě zásadní poznámky.
1) Majetek nabytý před uzavřením sňatku se nezahrnuje do BVM (bezpodílového vlastnictví manželů). Pokud jsi 1/2 převedl na ni, lze na to poukázat při následném vypořádání majetku a doložit to listinnými důkazy.
2) Střídavá nebo společná péče už dnes není podmíněna souhlasem obou manželů, protože soudy konečně správně nadřazují zájmy dítěte na účelové a mstivé pózy jednoho z rodičů.
Vyplatí se vzít si dobrého advokáta a pokud jsi ji dokonce vytáhl z dluhů, má smůlu a rozhodně se nenech vydírat dítětem.
To bývá poslední zoufalá zbraň ypočítavých a zhrzených matek.

Další odpovědi:

Urcite ji musite vyplatit polovinu ze spalceneho uveru. I kdyz byla na MD. Byla preci kvuli vasemu spolecnemu diteti , spolecnemu rozhodnuti ... musel by jste ji ale vyplatit , i kdyby byla doma sama , nezamestnana ... nemate predmanzelskou smlouvu , tak musite platit.
-iv-

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1812
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 657
Zlatý gecco 480
Zlatý led 453
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 388
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.