TomTaurus

Mám právo kopat na obecním pozemku?

V naší obci nám dělají kanalizaci, kanál je na obecním pozemku,máme odstavit naší jímku a na našem pozemku si máme vykopat a napojit se od baráku na kanál co je mimo náš pozemek. Rozumím tomu správně,když tvrdím,že budu platit vše co je na mém pozemku a vše co je na obecním,má platit obec? Myšleno má obec platit na svém pozemku práce a vše potřebné ale jen na hranici mého pozemku .

Nejlepší odpověď
ReHu

U nás to tak bylo. Obec platí na obecním, na tvém platíš ty.

Další odpovědi
Zbynas

Zákon č. 274/2001 Sb. o vodovodech a kanalizacích

§3
(6) Vodovodní přípojku a kanalizační přípojku pořizuje na své náklady odběratel, není-li dohodnuto jinak; vlastníkem přípojky je osoba, která na své náklady přípojku pořídila.

Zdroj: http://www.tzb-info.cz/pravni-predpisy/zakon-c-274-2001-sb-o-vodovodech-a-kanalizacich-pro-verejnou-potrebu-a-o-zmene-nekterych-zakonu-zakon-o-vodovodech-a-kanalizacich

gecco

Obávám se, že ti neporadíme…
Tohle vše, co zmiňuješ (a mnohé další), musí obec řešit v projektu na vybudování kanalizace (etc.) – a ten my neznáme…
😉
Projekt a související dokumenty by měly být v obci dostupné (vývěska, web…) – takže se tam koukni a případně vznes dotaz na zastupitelstvo.