Avatar uživatele
Registrovaný

Mám právo kopat na obecním pozemku?

V naší obci nám dělají kanalizaci, kanál je na obecním pozemku,máme odstavit naší jímku a na našem pozemku si máme vykopat a napojit se od baráku na kanál co je mimo náš pozemek. Rozumím tomu správně,když tvrdím,že budu platit vše co je na mém pozemku a vše co je na obecním,má platit obec? Myšleno má obec platit na svém pozemku práce a vše potřebné ale jen na hranici mého pozemku .

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

U nás to tak bylo. Obec platí na obecním, na tvém platíš ty.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Bronzový

Zákon č. 274/2001 Sb. o vodovodech a kanalizacích

§3
(6) Vodovodní přípojku a kanalizační přípojku pořizuje na své náklady odběratel, není-li dohodnuto jinak; vlastníkem přípojky je osoba, která na své náklady přípojku pořídila.

Zdroj: http://www.tzb-info.cz/pravni- predpisy/zakon-c-274-2001-sb-o -vodovodech-a-kanalizacich-pro -verejnou-potrebu-a-o-zmene-ne kterych-zakonu-zakon-o-vodovod ech-a-kanalizacich


Avatar uživatele
Zlatý

Obávám se, že ti neporadíme...
Tohle vše, co zmiňuješ (a mnohé další), musí obec řešit v projektu na vybudování kanalizace (etc.) - a ten my neznáme...
;-)
Projekt a související dokumenty by měly být v obci dostupné (vývěska, web...) - takže se tam koukni a případně vznes dotaz na zastupitelstvo.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.