Mám pravidelnou mestruaci, tak proč jsem to nedostala?

Když jsem dostala první menstruaci, bylo všechno v pohodě. Druhou jsem dostala pravidelně, tak i třetí a čtvrtou. Tu pátou jsem měla dostat před týdnem a půl. Nevím, jaktože se mi to tak zpozdilo. Vím že to během prvních dvou let mohu mít nepravidelné, ale to bylo spíše při druhé MS a navíc jsem to měla pravidelné skoro jak hodiny. Nemám nadváhu, ve stresu jsem taky nebyla, až teď, protože mám strach jestli to dostanu. Jsem v pořádku? nepište tady prosím, jestli jsem s někým nespala, to ne, jsem na to moc mladá. Děkuji za odpovědi :)
Doplňuji:
Ano dostali, děkuji a nevíte čím by to mohlo asi být? Když jsem MS totiž čekala, trochu mně bodalo v břiše a měla jsem výtok, tak jsem myslela, že už to dostanu. Omlouvám se za tyto otázky, potřebuji prostě poradit a mamka by asi nevěděla

Odpovědi
RyuzakiKate

Někomu se cyklus ustálí třeba až za 3 roky, to je různé. Podle mě se nemáš čeho obávat, jen si do školy pro jistotu nos „záchranu“, kdyby se stal nečekaný karambol. Neboj se, že bys nebyla v pořádku, mám tu doma spousty brožurek o menstruaci, které jsme dostávali ještě na základce, kde se tyhle věci omílají stále dokola, určitě něco takového taky dostaneš, nebo jste už dostali… Buď v klidu :)
Doplňuji:
To je v pohodě. Mamky se klidně můžeš zeptat, vždyť je to taky ženská. Jestli bys to třeba nedostala půl roku, tak si samozřejmě zajdi na gynekologii. Taky si určitě veď menstruační kalendář, abys jim ho tam případně mohla ukázat. Ještě si přečti třeba toto http://proslec­ny.cz/nepravi­delna-menstruace/ , ale hlavně ať tě nenapadne začít kvůli tomu brát hormonální antikoncepci, zasvinila by sis tělo už v mladém věku a to by nebylo dobrý…