betinka

Mám požádané o rozvod,ještě váhám,ale zajímá mne i něco jiného…

Dobrý den.po 11 letech jsem požádala o rozvod (s manželem máme 2 děti).K rozvodu došlo k zadlužení (i bez mého vědomí) mého manžela.jsou věci které vyřeší dva,ale jsou i věci které sama nevyřeím a už vůbec ne když nechce ten druhý:-(.Jsem na MD,hlídání nemám abych finančně pomohla a mohla jsem skončit s dětmi na ulici:-(.Podala jsem žádost o rozvod,ale děti mají s otcem velice pěkný vztah.Váhám,jelikož tsejně jsem spoldudlužník a jen tak se z toho nevyhrabu.S manžele již nebydlíme,ale stále má zájem..nevím.Pře­devším mne zajímá, když stáhnu rozvod, budu muset vracet nějaé penízky úřadům,které mi doteď pomáhaly platit nájem a (příspěly na živobytí apod,)budu vše muset vrátit,když se rozhodnu žalobu stáhnout???Toho se bojím,protože taky díky sociálním příspěvkům můžu s dětmi bydlet na stálém místě a živit je.Manžel je zadlužený,exekuce ale chodí stejně do mu ke mě (má tam trv.pobyt) a vše bylo nabyto v manželství.Otázka proč bych se k němu měla vracet? Možná ne právě jen kvůli dětem,ale třeba to nějak ještě nakonec spolu zvládneme,i když se toho opravdu bojím:-(momentálně co vím,že práci nemá ,ale sem tam brigáda apod…Děkuji za ODPOVĚD…

Odpovědi
megahit

můžete zkusit pro radu zajít do občanské poradny – je to zdarma, ale je potřeba se objednat většinou.
www.obcanskepo­radny.cz

hodně sil!