Miroslavst

Mám povinnost pomoci při zranění?

Zajímalo by mě, zda mám povinnost jako motorkář pomoci při zranění nějaké osobě a to stejně kvalitně jako řidič automobilu?

Pokud ano, tak jakto že mám ve výbavě jen dva obvazy, nepotřebuji nůžky ani fólii, když v autě jsou povinné?

Osobní automobil:

  • Sterilní obvaz č. 2, 3, 4, (2ks každý)
  • Sterilní obvaz 5 × 7,5 cm
  • Nůžky
  • Trojcípý šátek, 2×
  • Zavírací špendlíky
  • Pryžové rukavice v chirurgickém obalu
  • Jedna PVC rouška 20 × 20 cm
  • Certifikovaná resuscitační rouška
  • Škrticí obinadlo, 70 cm
  • Náplast s polštářkem, alespoň 6 ks
  • Hladká náplast
  • Termofólie

Motocykl:

  • Hotový sterilní obvaz č. 2, 4, po jednom kusu
  • Trojcípý šátek
  • Náplasti s polštářkem, alespoň 3ks
  • Resuscitační rouška
  • Škrticí pryžové obinadlo, 70 cm
  • Pryžové rukavice
  • Dva zavírací špendlíky

Doplňuji:
A proč tedy musí mít automobil větší lékárničku než motorka? A proč chodec nebo cyklista ji mít nemusí. Jak jste uvedli, všichni jsou povinni poskytnout první pomoc.
Samozřejmě to chápu, ale v tom případě nechápu nutnost např. nůžek 15cm v autolékárničce a pokud není, tak sankce.

Nejlepší odpověď
led

Túto povinnosť má aj chodec nielen motorista. Pomôcť musí v ramci svojich možností a schopností – aby na druhej strane viac neublížil. V prípade, že to nik neurobil, je poviný aj zavolať odbornú zdravotnú a záchrannú pomoc a políciu. Zabezpečiť priestor nehody do príchodu polície.
Doplňuji:
Allneed.cz.tl
Nejde o to, aby chodec nosil lekárničku so sebou, ale ruky má snáď každý. Keď nič iného aspoň môže nimi zastavovať autá

Další odpovědi
janek66

Ano,každý účastník dopravní nehody má povinnost pomoci zraněným.Lékárnička v motocyklu je menší z důvodu úložných prostor motocyklu.Nic nebrání použití lékárničky z havarovaného automobilu.
Doplňuji:
Ještě doplním ohledně nůžek 15 cm.Na co asi?Když se třeba zasekne bezpečnostní pás-čím ho přestřihnete?A ješ­tě proč je v motorce menší lékárnička.S trochou černého humoru:Když havarujete v malé rychlosti,tak se jen odřete a stačí obsah malé lékárničky.Havárie ve velké rychlosti na silné motorce znamená většinou dárcovství orgánů a zde lékárničky netřeba 🙂

rybíz

Doplním janek 66, je to povinnost i kdyby nešla lékárnička z automobilu vytáhnout, a měl byste k dispozici pouze tu svou. Jinak, by jste se dopustil trestného činu: neposkytnutí pomoci.

Tombik

Už se vidím jak jdu do cukrárny s lékárničkou. Chlape ty se nech vyšetřit…

Lubička

já dělám vlakvedoucí a musím tahat sebou lékárničku i když nevím proč musí být na vlaku dvě,jednu má strojvedoucí na lokomotivě a já když by se stalo něco na druhém konci vlaku tak tam ani nedojdu,měla by být jako součást vybavení na každém vagóne jako hasící přístroj,aby byla po ruce.

mosoj

Doporučuji udělat si znovu autoškolu. Tam se základní povinnosti účastníka silničního provozu učí. Do té doby by bylo vhodné nejezdit ani na fichtlovi.

Co se týká vybavení lékárniček plačete na špatném hrobě.

cukrar

jen upozorním, pozor na text:
splní vyhlášku od roku 2011
Bacha je to chyták, musí tam být i poslední novela 216/2010