Avatar uživatele
esapo

Mám povinnost platit výživné své zletilé dceři i po dobu doktorantského studia ?

Jde mi o informaci, zda mám povinnost platit výživné po ukončení úplného vysokoškolského magisterského studia, když se dcera rozhodla pokračovat ve studiu v rámci doktorantského studia.
Doplňuji:
Je dítě po dobu doktorantského studia schopno se samostatně uživit ?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: esapo

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? kropitko, pusso před 5055 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
kropitko

Povinnost platit výživné na dítě máte do doby,kdy se není dítě schopno samostatně živit.

No,to je právě ono,tak to budete muset nechat na soudu,takhle od počítače to nedokáže posoudit nikdo. Můj osobní názor je ten,že bohužel,nebo bohudík je ,to jen můj názor,neznám okolnosti okolo. Ale beru to tak,že dítě již dosáhlo nějakého vzdělání,tak je tedy se samo schopno živit,ale otázkou je jestli jste ho vychovali tak,aby se bylo schopno živit samo. Samozřejmě,že znám spoustu vysokoškoláků,kteří mají ke studiu takový přístup,že se chtějí vzdělávat i za cenu,že si ještě nebudou moci pořádně vydělávat,ale pak jsou tu ti,co dělat nechtějí a proto studují.....

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
quentos

doktorandi obvykle dostávají plat kolem šesti tisíc. Takže s tou schopností uživit se nevím nevím.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
1popelka1

Nevím, zda je to tak u všech oborů, ale pokud je mi známo tak nedostáváte jako doktoran ani minimální plat a z toho se uživit nedá. Něco jiného by bylo, kdyby si vydělávala nad minimum, to už platit výživné nemusíte.
Ale je to informace stará pár let, třeba už je to jinak, takže vítám další informace.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pusso

Taky jsem byl v podobné situaci a platil jsem až do dovršení 26.roku života syna.Je to 7 roků zpět,nevím jestli se v legislativě něco změnilo.?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek