Luuu

Mám povinnost nechat očkovat kočku?

Mám pocit, že pes se proti vzteklině očkovat musí, ale kočka? A proti čemu případně? Díky 🙂

Nejlepší odpověď
www

Nemáš.
Pokud zvíře trvale žije jen v bytě, stačí základní lékařské vyšetření zdravotního stavu (pokud nedokážeš posoudit sama) a žádné očkování ani není potřeba. Kondici zvířete musíš sledovat ale sama.
Teprve při problémech lékaře navštívit.
Zkušenost
Doplňuji:
Pokud zvíře žije ale trvale venku, pravidelné očkování, hlavně proti parazitům, je potřeba (více veterinář). Už jen z důvodu možného přenosu na člověka.
Také v tomto směru tě ve všem poučí veterinář.

Další odpovědi
anonym

Zákonem uložená povinnost očkování proti vzteklině se týká pouze psů. Pokud s kočkou (jako i s fretkou a se psem) budete chtít cestovat do zahraničí, tak očkování kočky kromě jiných záležitostí budete muset podstoupit.
Pokud nehodláte s kočkou cestovat, nemáte povinnost kočku očkovat.
Já osobně bych kočku nechala spíš vakcinovat proti infekčním chorobám,
a v případě, že se kočka pohybuje i venku, očkování proti vzteklině bych zvážila.
Rozhodně bych se poradila s veterinářem v místě bydliště. Na našem území nebyl hlášen několik let výskyt vztekliny, ale náhoda je blbec a očkování není nikterak finančně náročné a rizikové.

Andre5000

Kočka se proti vzteklině očkovat nemusí (někteří veterináři to ani nedoporučují), v bytě se nemusí vúbec. Za úvahu to stojí, pokud chodí ven, je to pro bezpečí její i vaše. Jinak pro kočku v bytě je vhodná tzv. trojkombinace (to je očkování protí kočičí chřipce a ještě proti nějaké nemoci žaludku). Kočičí chřipku může chytit kočka i doma – můžete třeba virus přinést na botách. Dále je důležité kočku občas odčervit, a to i v případě, že je doma (budťo jsou na to tabletky, nebo injekce).