Galax

Mam podezření, že něco není v pořádku…

Dobrý den, začalo to asi před půl rokem. Tenkrát když jsem se vyspal byl jsem pořád unavený. Je mi 14 let, nevím čím by to mohlo být. Dnes když přijdu ze školy, jsem tak unavený že prostě si sednu a začnu usínat. Poté jdu do postele a spím 2 hodiny, někdo (Táta, máma) mě vzbudí (jinak bych spal až do druhého dne do rána) a jsem takový rozmrzelý, unavený více než předtím, pálí mě hodně oči a když vstanu tak se mi občas zatočí hlava… chodím spát tak ve 21:00– 23:00 a vstávám v týdnu v 07:00, o víkendu tak v 09:00… nevím čím by to mohlo být, když po 2 hodinovém odpoledním odpočinku vstanu, nemohu se soustředit, jsem opravdu hodně „nepříjemný k ostatním“ a většinou to skončí hádkou… což nechci… má někdo nějaké nápady nebo tak jak bych se té únavy mohl zbavit? děkuji
Doplňuji:
jednou jsem takto spal 16 hodin v kuse a stejně jsem byl unavený

Nejlepší odpověď
elektrikář

Tady ti nikdo nepomůže s tím se musíš svěřit svému lékaři.Tělo může bojovat z nějakou infekcí. Nezanedbej to, nebo rychle rosteš to se dá zjistit po laboratorních zkouškách Držím palečky a hned jdi k lékaři.

Další odpovědi
AndreiRanger

Souhlasím s ostatnimi, že návštěva lékaře je na místě nicméně si to dovolím trochu rozebrat.

To, je jsi unavený ze školy, je zcela normální, ikdyž všichni tvrdí, že tam jen sedíš, nejvice energie spotřebovává mozek a žaludek, takže po šesti či sedmi hodinách namáhání závitů, máš nárok být unavený.

Točení hlavy,bych opravdu připsal pubertě, jsou to koňský léta plný různých chemických a fiziologických změn. Zkus si místo rychlého zvednutí z postele nejdřív na pár vteřin sednout až pak vstát.

Nepříjemnost, naštvanost atd. tj vážně z únavy mohl by to tlumit cukr v jakékoliv formě. (bacha na kila)

Ale možné je taky to, že za to puberta nemůže a trpíš " únavovým syndromem". Co já vím ten se léčí hospitalizací v nemocni, kde je hlavním lékem to, že spíš. – to je nemoc:-D

Určitě se poraď s odborníkem;-)

Deli

Myslím, že je na čase navštívit Tvou lékařku a se vším se jí svěřit. Může jít o únavový syndrom.
Pokud jsi unavený vždy nejvíc asi půl hod po jídle, může jít i o nevyvážený krevní cukr, stálo by za to udělat testy na cukrovku.
Únava může stát i za sníženou funkcí štítné žlázy – opět se zjistí z krevních testů. (Bývá provázeno nechtěnými kily navíc.)

Také může být ale příčina jednodušší – chce to zkusit trochu zdravější styl života: pít hodně vody a víc chodit ven. Ale pokud to nepomůže, jdi k lékaři!

FOG

Asi puberta a rychly rust tela,tzn. vydej mnoho energie a oslabeni ,tedy unava a spanek.Nebo tzv. jarni ,ci te kousla moucha „tse-tse“?

mosoj

Tvoje úvaha je velice správná. Zřejmě nejsi zdravotně v pořádku. Rozumější bude když se svěříš svému lékaři než Odpovědím.
Může to být prkotina ale také vážná věc.

tatanka

Samozřejmě souhlasím s ostatními, že návštěva odborného lékaře je pravděpodobně nezbytná, ale přesto: dle tvého časového harmonogramu jsem nenašel časový prostor pro sport, zajmy a koníčky. V Tvém věku je myslím tato činnost nezbytná! Omlouvám se za tykání.

Valky

LÉKAŘ! Už jsem sem psala na stejné téma!

Kopie:
Možná je to přespání, tak já říkám… Někdy spíte pět hodin, a jde fit, a jindy spíte 9 hodin, a už je to pro ten organismus moc a jste ještě víc unavená…
Já jsem si najela režim, že chodím spát poměrně brzo, vstávám taky dřív, a je mi fajn… Dřív, jsem spala třeba přes den, když na mě padla únava, pak jsem šla večer spát a když jsem se probudila ráno, měla jsem pocit, že mě přejel parní válec… Také to může být tím sluníčkem venku, které opravdu hodně vysiluje… Ale pokud Vám tyto problémy přetrvávají už hodně dlouho, možná není od věci navštívit lékaře, co s tím…
Může to být reakce na stres, deprese, ale může se jednat i o sníženou obranyschopnost!
Také to může být onemocnění jater, srdce nebo ledvin… Porucha endokrinních žláz – štítná žláza, nadledvinky nebo cukrovka.
Nebo se může jednat o nedostatek vitamínů, nízký krevní tlak nebo při anémii… Takže bych to nenechávala náhodě!

slad08

Žádná nemoc, jen máš slabou vůli a neumíš si říct „dost, musím se schopit“ Nesmíš být taková hajsinka