Bronzový

Mám podat trestní oznámení?

Byl jsem podveden a od podvodníka znám jen číslo účtu. Myslíte, že mám podat tr. oznámení a že ho policie nějak najde? Myslím si, že se tomu ani nebude věnovat.. Jde jen o pár tisíc korun.

Co myslíte?
Doplňuji:
To, že je ten tr. čin definován škodou nad 5000 Kč, je myšleno jak?
Pokud podvodník podvedl třeba 5 lidí za 10 000 Kč nebo pokud podvedl jen jednoho za 2000 Kč.. tak co je trestný čin?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Trestní oznámení podej - případně si zjisti, zda takto poškozených není více, trestný čin je definován škodou nad 5.000,- Kč.
Doplňuji:
Pokud dotyčný podvodem udělal škodu za více, než 5 kKč celkově (tedy např. připravil 10 lidí po 500,-).
Proto jsem psal, aby ses zajímal, zda už TO podáno je - a případně se k němu připojil.

Další odpovědi:

Ve výjímečných případech ti dá banka adresu. První krok je zajít do své banky, doložit platební transakci a banka může bloknout platbu a taky požádat o vrácení částky banku, kam byla částka směrovaná. PČR se zabývá veškerými podněty.

Bronzový

Jo zkuste to třeba trefíte na dobrého státního zástupce!!
Osobně mám jinou zkušenost-byli jsem taky podvedení,o 12 000kč, pro polici jasný trestní čin, státní zástupce to odložil ,že nejde o trestní čin!

Pokročilý

Pokud jste si objednal zboží (službu) a platil kartou, máte kliku, a peníze Vám vrací banka. Jedná se o službu "chargeback". Více např. zde:
http://gitt.us/…

Doplňuji:
http://x.co/…

Diskuze k otázce

Zlatý

badisko

Jasne ze ano .....ale predtim se rozbehni hlavou proti zdi .... kdyby kazdy byl tak chytry jako Ty a pak tim zamestnaval policii ...ktera opravdu ma lepsi veci na praci nez blb** .... jak pises onic neslo jen o par tisic ....

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.