Kerynka

Mám po nošení čoček suché oči není to nebezpečné?

začala jsem nosit kontaktní čočky a všimla jsme si že po nich mám suché oči co pomáhá ?

Odpovědi
Fyzik

Sehnat kapky do očí. (Visine se pro nositele kontaktních čoček nedoporučuje)
Lépe čistit čočky. (Po i před manipulací s nimi je mnout prstem třeba na hřbetu ruky)
Nepodceňovat výměnu roztoku. (Nejlépe každý den)
Nepoužívat silikon-hydrogelové. (Papírové parametry fajn, ale nízká snášenlivost)
Kupovat dražší čočky. (Ty měsíční jsou posledních pár let stejně dost levné)
Nenosit kontaktní čočky.

Mirdas

Suché oko určitě není v pořádku.
Neodkládejte návštěvu očního lékaře.

mosoj

Začni si kapat do oka něco na zvlhčení. Je toho moře, v lékárně ti poradí. Lékař ti stejně nic jiného nedá, nebo ti řekne aby jsi čočky nenosila. Pojišťovna to stejně nehradí.
Doplňuji:
No tak Visín se dlouhodobě nedoporučuje pro nikoho.
Ideální je ten ReFresch nebo oční slzy.

pusinka50

Mimo toho, že čočky pro tebe nemusí vůbec vhodné právě pro syndrom suchého oka, je důležitý výběr čoček a kvalitního roztoku.

Používám následující:

http://www.kon­takto.cz/141_ze­ro-seven-refreshing-120-ml.html

http://www.kon­takto.cz/230_bi­ofinity-6-ks.html

Přečti si popisky ke zboží, roztok Zero-Seven má vynikající vlastnost, že čočky kvůli čištění nemusíš nijak třít, stačí jen roztokem dobře opláchnout. prodávají tady i větší balení.

Používej kapky do očí pro zvlhčení oka pro nositele kontaktních čoček, kupuji si Re-Fresh kapky.