ševrolet

Mám písemnou zodpovědnost. Můžu za sebe určit jinou osobu. Jedná se zájezd,kdo nese zodpovědnost,já nebo pověřená osoba.

Jako vedoucí organizace,se nezůčastním zájezdu ale pověřím jinou osobu, kdo nese zodpovědnost.

Nejlepší odpověď
Bičiště

Odpovědnosti vyplývající z Občanského zákoníku se organizace pořádající zájezd zbavit delegováním pravomoci na vedoucího zájezdu nemůže.Organizace vždy bude odpovědná např. za nekalé praktiky, nedodržení cestovní smlouvy,nedodržo­vání předpisů atd.Organizace je odpovědná i za činnost vedoucího zájezdu.Pokud taková osoba způsobí svým jednáním organizaci „škodu“, pak se organizace řídí příslušnými ustanoveními Zákoníku práce, až po možnost podání trestního oznámení. I případy možné reklamace – vždy budou adresovány organizaci a ne vedoucímu zájezdu. Ten má povinnost reklamaci přijmout,případně ji i zaznamenat.

Zdroj: OZ

ševrolet

děkuji za užitečnou radu