alex40

Mám PID vinou prac.ůrazu,firma mě propustila.Kdo vyřizuje doplácení do průměru?Tvrdí že musím já u pojištovny,je to tak

Odpovědi
maza75

Domnívám se, že by toto měl učinit zaměstnavatel, protože právě on je pojištěn ze zákona. Doplácení do prům. výdělku se provádí po ukončení PN – to již jistě máte. Pokud by firma nechtěla tuto záležitost vyřídit, zeptejte se, kde je pojištěna a obraťte se na pojišťovnu sám, jistě Vám rádi poradí. Dále máte nárok na výplatu účelně vynaložených nákladů (např. regulační poplatky, doplatky za léky atd.), ale musíte tyto náklady doložit.