mirekborek

Proč systém bere jen 3,4 GB, když mám PC s 8 GB RAM?

Mám nový pc s 8GB (2× 4GB) ale pc si ukazuje že mám jen 3,4 jak to zvýšit
Systém – Windows 7 profesional (nejspíše x86)
Procesor – Intel core i3–4170

Základní deska – MSI B85-G41 PC Mate – Intel B85

http://postim­g.org/image/85pzkb01l/

Nejlepší odpověď
tforro

přejdi na 64-bit systém.

Další odpovědi
sesednizkola

Presne, chyba je v tom, ze mas 32 bit a ten bohuzel 8 gb neumi. Musis preji na 64 bit.

e1232851@trb

přesně jak píše sesednizkola 32bit (x86) operační systém zvládne max 3,5Gb RAM, aby jsi mohl využívat celých 8GB musíš přeinstalovat windows na 64bitovou verzi

JájsemRaibek

No nějaký odborník ti to vysvětlí lépe. Ale copak myslíš, jak asi běží systém? No i ten potřebuje paměť. A to co zbyde, to ti nechá pro další aplikace.

McArthur

Docela by mne zajímalo, který šílenec prodává takovou konfiguraci počítače? Zřejmě to byly počítače se 4 GB paměti RAM, které se ale neprodávaly, tak je otevřeli a vytvořili z nich „multimediální“ nebo „herní“ stroje.