Mám pár otázek ohledně o ČR

Vím,že tato otázka bude možna bloknuta ale potřebuju to napsat do DU a nevím to:

  1. Co to znamená,že hustota zalidnění České Republiky dosahuje hodnoty 131. Jak se vyjadřuje? Jak se vypočítá?
  2. Která z dvojic okresů má vyšší hustotu zalidněni a proč jsou mezi těmito dvojicemi rozdíly v hustotě zalidnění:

Domažlice-Liberec , Karvina-Znojmo , Jindřichův Hrádec-Děčín , Hodonín-Most

3. Co to je přirozený přírůstek obyvatelstva? Jak se vypočítává? Jakého přirozeného přirůstku přibližně dosahuje ČR? Je vyšší nebo nižší než přirozený příruůstek například v Mexiku nebo v Indii?

Odpovědi
Calimë

  1. hustota zalidnění znamená, kolik lidí se ti v daném území vejde na km2. např. Rusko je sice veliké, ale obyvatelstvo je rozprostřeno po celém území, hustota zalidnění je tedy menší, 8,4 obyv./km2. A počítá se jednoduše, vychází to ze samotné jednotky: počet obyvatel vydělíš rozlohou.
  2. na tuto část už není potřeba odpovědět
  3. wiki nemajíc?