Larissa

Mám pár otázek o Husitství… Předem děkuji!

  1. Husovi přivrženci zavedli společné přijímání z kalicha. Jak se toto přijímání nazývá ?
  2. Roku 1420 založili husité město, kde se oslovovali bratře a sestro. Jak se jmenovalo ?
  3. Roku 1343 došlo mezi přivrženci dohody s katolickou církví a mezi odpůrci ústupů k bitvě. Kde byla vojska sirotků a táboritů vedená Prokopem Holým poražena ?
  4. Dne 30.Července 1419 žádal Jan Želivský v čele zástupců chudiny novoměstské konšely o propuštění zajatých husitů. Když odmítli, vyhodili konšely z oken. Byla to první pražská …
  5. Jak se nazývá veřejné prohlášení člověka za kacíře, vyloučení z církve?
  6. Roku 1409 byl vydán dekret upravující podíl hlasů na Karlově univerzitě ve prospěch Čechů. Jak se tento dekret jmenoval?
  7. Kdo stál v čele křižáckých vojsk, bojujících proti husitům?
  8. V r. 1420 vpadl Zikmund s křižáckým vojskem do Čech a oblehl Prahu. 14.června t.r. Žižka odrazil jeho útok v bitvě na …
  9. Po porážce křižáků u Domažlic poznal Zikmund i církev, že husity nelze vojensky zdolat. Proto se rozhodli jednat. Jednání se mělo konat na koncilu. Ve kterém městě?
  10. Jak se jmenoval kazatel, který stál v čele pražské chudiny do r. 1422, kdy byl popraven?
  11. Kdo se stal po smrti Jana Žižky hlavním velitelem sirotčích vojsk?
  12. Papež vystoupil proti Husovi, dal ho do klatby a v Praze se nesměly konat bohoslužby, křty, pohřby a svatby. Nad Prahou byl vyhlášen tzv. …
  13. V r. 1419 se v Praze uskutečnil akt, který dal podnět k zahájení husitských bouří. Byla to …
  14. Kde se odehrála poslední bitva husitů v r. 1434?
  15. V r. 1409 byl vydán Václavem IV dokument, kterým se upravoval poměr hlasů na univerzitě. Český národ měl 3 hlasy, ostatní pouze 1 hlas. Jak se tento dokument jmenoval?
  16. Požadavky, program husitů, dostaly název …
  17. První křížová výprava proti husitům skončila r. 1420 porážkou Zikmunda v bitvě …
  18. Jak se jmenoval druh Jana Žižky, neústupný odpůrce smíru po bitvě U Lipan?
  19. V r. 1421 se sešli na sněmu zástupci šlechty a měst. Ve kterém městě se konal tento sněm?

Doplňuji:
Ahoj, teď, když si to po sobě čtu, tak mi to doopravdy připomíná domácí úkol, ale není tomu tak.

Dlouho jsem chyběla a tyto otázky naše učitelka zkouší. Nemám moc času něco vyhledávat a jen jsem chtěla poradit. Ale když to berete takhle… :((

Nejlepší odpověď
annas

Larisso, z čeho se učíte ve škole? Snad máte učebnici či si píšete do sešitu poznámky? Přece po vás pí učitelka nechce, abyste si informace sami vyhledávali na netu? To byste nemuseli chodit do školy.
Pokud jsi chyběla, domluv se s vyučující, ať ti prodlouží termín, a určitě všechno sama zvládneš. Musíš spoléhat sama na sebe.

Zadej si do vyhledávače heslo Husitství, Doba husitská a určitě všechno najdeš.

Další odpovědi
anonym

Larisso, toto není otázka, ale celý vědomostní kvíz na téma husitství. Silně Tě podezřívám, že chceš, abychom Ti tu vypracovali domácí úkol.
Tak takhle by to opravdu nešlo. Vezmi si knihu a douč se to. Co Ti zůstane v hlavě, když Ti tyto otázky zodpoví někdo jiný?
Blahořečím svému mládí, kdy nebyl ani internet, ani mobil, ani další vymoženosti dnešní doby. Museli jsme spoléhat na sebe a učit se. Také to k něčemu bylo. Pamatovat si spoustu informací ze školy až do důchodu,není vůbec k zahození.
To, co chceš Ty, to Tě opisováním něčí práce a vědomostí nic nenaučí.

anonym

Na to existuje pan Google a nebo Wiki, to je ale zdechlost. Také by ti neuškodilo, se trochu naučit naše dějiny.

Zdroj: cs.wikipedia.or­g/wiki/Husitstv%C3%AD