pn65

Mám otázku týkající se výplaty a exekuce. Mohou mi sáhnout i na životní minimum?

Mám otázku týkající se výplaty a exekuce.

Mám měsíčně 10 000 kč, mám 2 exekuce a každé platím 2 000 měsíčně, podle zákona mě musí nechat životní minimum což je asi 6000 kč, mohou mě sáhnout i na zbytek? Podle zákona by neměly, má někdo zkušenst?

Děkuji

Nejlepší odpověď
zzzzz

Další exekutor se musí postavit do fronty a počkat, až na něj příjde řada, pokud ty nové dluhy nejsou přednostní.

Ale velice často pak uměle dluh navýší, provede různé úkony, které si naúčuje, takže zaplatíš ve finále mnoohem víc:-((

Pokud je dluhů více a jsou vyšší a pracuješ, doporučuji zvážit insolvenci, nebo je sloučit a splácet jen jeden.

Vše si nechej propočítat až do konce, ať víš, kde kolik přeplatíš.

Další odpovědi
Quimby

Vždy ti musí zůstat životní minimum, cokoliv nad si můžou strhnout.
Pokud máš teda 6000jako minimum, tak může být exekuce maximálně 4tisíce.
Pokud jich máš víc, tak se ty 4 tisíce mezi ně rozdělí, ale víc ti nestrhnou

da ny

Kalkulačka:
http://www.pe­nize.cz/exeku­ce/280859-nezabavitelne-minimum-2014-kalkulacka-ktera-spocita-kam-uz-exekutor-nemuze
ŽM
http://www.kur­zy.cz/kalkulac­ka/zivotni-minimum/