Lindra

Mám otázku ohledně rovnátek

Je mi 14 a mám křivé snad všechny zuby ,ale na rovnátka nemáme peníze a než na ně našetříme ,bude to trvat asi dost dlouho.Můžou se rovnátka nosit i v dospělosti ?A pokud ano bude to mít nějaký vliv na moje zuby nebo je budu mít pořát křivé ?:-(

Nejlepší odpověď
hawranek

Ano, můžou. Jen je lepší je v dospělosti dát na stálo (což jak jsem se dozvěděla od kámošky, co si je nechala dát v 19, pekelně ze začátku bolí, ale člověk si zvykne- ono to bolí i s těma normálníma nasazovacíma- vlastní zkušenost). To mi neříkej, že už rovnátka stojej tolik? Já je nosila kolik let (nepoctivě) a za každý patro naši dávali asi 1000…

Další odpovědi
Elile

No my taky nejsme nejbohatší ale těch 10,5 tisíc na obě patra jsme investovali, protože je to docela důležité.. V dospělosti bys je nosila třeba až 8 let, zatímco ted, v puberte, cca 2 roky..

hanulka11

čím dříve se začnou nosit tím rychleji se zuby srovnají…
jistě může je nosit i dospělý člověk ,ale dýl pak trvá než se vše upraví

bubukaa

rovnátka se můžou nosti i v dospělosti, dokonce existují nějaké rovnátka za zuby že nejdou vidět