LysoňXXX

Mám otázečku, za oknem se mi usídlil pár vlaštovek.. Mají hnízdečko a tak. Už je to cca 3 roky.

Nechci to sundávat, ale vadí mi to jejich brzké ranní " hádání " a donekonečna umývat pokálené okno.. Jak udělat to, že hnízdo zůstane prázdné a vlaštovky sem ani nepáchnou? Děkuji za rady.

Nejlepší odpověď
tom004

Znám dost lidí,kteří by jim ten kousek místa radi nechali.Jen,kdyby se u nich uhnízdili.My je máme v rohu okna nad parapetem už hodně let.Pod hnízdo jsem nainstaloval púlkulaté prkénko,parapet je tím pádem znečišťován minimálně.Věřte nebo ne,všem by nám vadilo,kdyby jednou nepřiletěli.Je to nádhera,když krmí a vyvádí mladé.A mouchy a jiná havěť,se u nás v bytě v létě nevyskytuje.Tak proč je vyhánět.I tak,je jich čím dál néně.

Další odpovědi
hanulka11

Říká se kde žijí vlaštovky, tam žijí dobří lidé

anonym

Pár rad,i varování!

Zdroj: http://www.zah­rada.cz/forum/skud­ci/ako-odplasit-lastovicky-vlastovky-21412/?stranka=

tuCZek

Až se vypakujou na podzim,tak jej shoďte.Oni si zas nějaký místo na jaře najdou.
A možná i na tom samém místě :)
Dokud tam to hnízdo bude tak se tam nejspíš budou vracet.

Pecudka

Pověsila jsem na okno igelitové sáčky a jak vlají, tak si tam hnízdo nepostavili a ani další rok už nepřilétli.

Martina S.

Za oknem pravděpodobně nemáte žádné vlašťovky, ale jiřičky. Vlašťovka hnízdí nejvíce v hospodářských budovách a má půlkulaté hnízdo, kdežto jiřička má v hnízdě jen otvor, jinak je celé uzavřené.

venkovan

Pod hnízdo dejte dostatečně široké prkénko které bude přes celé okno. Ale nedávejte ho těsně pod hnízdo. Trus bude padat na prkénko, na podzim až vyletí prkénko sundáte a na jaře zas dáte zpět.
A to „hádání“ myslím že je to naprostá drobnost kterou bych ani neřešil. To švotoření má většina lidí zakodováno jako pozitivní hluk. jen dnešní generace lidí si raději pustí motorovou či elektrickou sekačku.

Děda Louda

Přestěhujte se do jiné místnosti, domu, ulice, vesnice, města…a ptáčkům nechte, co jim patří a hlavně klid. Jsou důležitější a prospěšnější, než někteří lidé.

elektrikář

U mne si udělala vlaštovka hnízdo v kadibudce tak 180 cm od zemně když jsem tam seděl díval jsem se jak krmí mladé. Nádhera mít k… z takovým programem.Na okno napněte igelit a na podzim se sundá.Pod hnízdo přpevněte prkénko nebo plech jako lapač hovínek.