kocour09

Mám orchidej Phalaenopsis,jak je má skoro každý,má už asi 8listů nové kořeny až20cm dlouhé,ale nekvete.Poraďte!

koupená kvetla,ale po odkvětu už nový stvol ani poupata navyrazily,roste jak šílená,ale na květ nic už rok.Žena jí přihnojila nějakými tyčinkami z květinářství a stále nic.

Nejlepší odpověď
beer

„Kvetení podporuje snížení pokojové teploty o 5° během jednoho zimního měsíce, alespoň na noc. Zrovna tak prospěšné je letnění.“
http://www.ire­ceptar.cz/zah­rada/pokojove-rostliny/pestovani-phalaenopsis-neboli-murovce/
Hnojení bych doporučil spíše tekuté s určením pro orchidee a zalévat výlučně měkkou vodou.

Další odpovědi
hanulka11

určitě orchideje chtějí své jinak se jim nedaří…a hlavně neodstřihovat odkvetlý stvol…hnojení tekutým hnojivem jak píše beer přímo pro ně určené …nemají rády klasická hnojiva .....1× týdně dejte do kbelíku odstátou vodu a do ní dejte ono hnojivo a do ní postavte vybublat květináč s květinou/říká se tomu tak -protože dokud jdou bubliny není dostatečně zalitá – jinak ji nezalévejte/vydržte ona pokvete