huxa

Mám optickou myš a vždy se mi na podložce zadrhává, jako bych ji měl třeba na skle, lze tomuto nějak zamezit?

http://www.al­za.cz/steelse­ries-qck-mini-limited-edition-diablo-iii-logo-d288292.htm
zde podložka

Nejlepší odpověď
cochee

Zkontroluj myš. Může mít zanesené klouzací plošky špínou, což jednak drhne mechanicky a druhak to může myš trošku zvednout od té podložky a optika senzoru pak špatně zaostřuje. Nebo taky může některá z podložek chybět, což má stejný následek. Třetí věc: můžeš mít ve štěrbině senzoru chuchvalec prachu. A konečně za čtvrté, neznám tu podložku, ale podle popisu má textilní povrch – pokud jsem měl podložku s textilním povrchem, čas od času jsem jí dopřál očistu v podobě umytí vodou a mýdlem, jemným kartáčem.

Další odpovědi
ven.cik

Kup laserovou myš, má větší přesnost a intenzitu infračerveného laseru a vyšší rozlišení senzoru. Má taky výkonnější mikroprocesor. Některý výkonný optický myši ti budou pracovat i na tom skle…:D

badisko

podlozka pod mysi nesmi byt leskla …staci treba pouzit obal od CD (tenky)…tou cernou stranou k mysi …a pro lepsi efekt ho prejet smirkovym papirem.. aby bylo jeste vice zvrasnena a neodrazelo paprsek…odskouseno …takhle to resim na cestach…

mosoj

Shodou okolností jsem s tím nedávno laboroval . Ještě zde mám v řadě pět myší !! Jednoznačně to dělá podložka. Nejvíce to dělají textilní podložky a podložky s obrázkama. Nejlepší je podložka čistě modrá nebo černá.
Na desce stolu to běhá bez problému, bohužel už ji budu mít prošoupanou, tak jsem začal používat podložku a od té doby problémy. Nakonec jsem to řešil tak že jsem si podložku vyrobil ze sololitu. Nyní jsem sehnal tenkou přilnavou( samolepicí) čistě tmavomodrou a černou a je to bez problémů. Potvrzeno i od ajťáka. A je jedno jestli je to laserová nebo optická. Dělala to i laserová od Microsoftu za 1200 Kč stejně jako za 400 Kč.
U bezdrátových je problém ještě o něco větší.