Stříbrný

Mám optickou myš a vždy se mi na podložce zadrhává, jako bych ji měl třeba na skle, lze tomuto nějak zamezit?

http://www.alza.cz/…
zde podložka

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Stříbrný

Zkontroluj myš. Může mít zanesené klouzací plošky špínou, což jednak drhne mechanicky a druhak to může myš trošku zvednout od té podložky a optika senzoru pak špatně zaostřuje. Nebo taky může některá z podložek chybět, což má stejný následek. Třetí věc: můžeš mít ve štěrbině senzoru chuchvalec prachu. A konečně za čtvrté, neznám tu podložku, ale podle popisu má textilní povrch - pokud jsem měl podložku s textilním povrchem, čas od času jsem jí dopřál očistu v podobě umytí vodou a mýdlem, jemným kartáčem.

Další odpovědi:

Pokročilý

Kup laserovou myš, má větší přesnost a intenzitu infračerveného laseru a vyšší rozlišení senzoru. Má taky výkonnější mikroprocesor. Některý výkonný optický myši ti budou pracovat i na tom skle...:D

Zlatý

podlozka pod mysi nesmi byt leskla ...staci treba pouzit obal od CD (tenky)...tou cernou stranou k mysi ...a pro lepsi efekt ho prejet smirkovym papirem.. aby bylo jeste vice zvrasnena a neodrazelo paprsek...odskouseno ...takhle to resim na cestach...

Zlatý

Shodou okolností jsem s tím nedávno laboroval . Ještě zde mám v řadě pět myší !! Jednoznačně to dělá podložka. Nejvíce to dělají textilní podložky a podložky s obrázkama. Nejlepší je podložka čistě modrá nebo černá.
Na desce stolu to běhá bez problému, bohužel už ji budu mít prošoupanou, tak jsem začal používat podložku a od té doby problémy. Nakonec jsem to řešil tak že jsem si podložku vyrobil ze sololitu. Nyní jsem sehnal tenkou přilnavou( samolepicí) čistě tmavomodrou a černou a je to bez problémů. Potvrzeno i od ajťáka. A je jedno jestli je to laserová nebo optická. Dělala to i laserová od Microsoftu za 1200 Kč stejně jako za 400 Kč.
U bezdrátových je problém ještě o něco větší.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.