VampGirl

Mám odevzdat fotografie v rozlišení 72 dpi, jak to prosím udělám?

Nejsem moc elektronicky zdatná a nerozumím tedy tomu, co mám ve foťáku nastavit, aby výsledné fotografie měly požadované rozlišení. Děkuju moc za rady. :)

Doplňuji: V požadavcích na formát fotografií je napsáno toto: „rozlišení 72 dpi, maximální velikost obrázku JPEG 1024×640 obrazových bodů“.

Nejlepší odpověď
Emefej

To nenastavuj ve foťáku, ale v grafickém editoru. Jde o rozlišení pro tisk.

Další odpovědi
gecco

Máš danou i ´fyzickou´ velikost obrázku? – tedy např. – 10×15, 9×13…
Pokud ne, je požadavek na DPI nesmyslný…
😉
Pokud velikost zadanou máš, pak 72 DPI je 72 pixelů na palec, takže např. pro velikost 10 × 15 je to 288 × 432 (72.10/2,5 × 72­.15/2,5)…
😉
Doplňuji:
OK, takže fotku v editoru uprav na 1024×640 (oříznutím nebo změnou rozlišení – netuším, jaký máš foťák, takže pozor na poměr, v němž fotí, obvyklé je 4:3 – a při tomto poměru stran je to 853×640) a je to…
😉

mosoj

Buď v editoru který to přímo umí. Nebo si to spočteš a fyzické rozměry v pix. zmenšíš také v editoru. To již umí téměř každý bitmapový editor.

Je třeba si ale uvědomit, že pojem rozlišení (DPI) nemůže existovat pokud nezadáš rozměry velikosti výsledného obrázku v cm nebo palcích !!!!!. Teprve potom můžeš zadat požadované rozlišení v DPI a vypočítat rozměry obrázku v pixelech.
Rozlišení 75 DPI je rozlišení vhodné pro monitor.

1.