Dan5526

Mam octavii 2000 a rozsvítila se kontrolka EPC. Auto nejde nastartovat. Nevíte proč?

Odpovědi
gecco

Svítí ti brzdová světla?
😉
Pokud ne, mas vadný (zablokovány) snímač na pedalu…

Ale to by auto šlo startovat – takze problém bude v elektronice zapalování → servis…

anonym

v různých internetových diskuzích svítící kontrolku EPC řeší jako závadu na brzdovém spínači. nevím proč, když uživatelská příručka hovoří jasně.
je to kontrola elektroniky motoru u zážeh.motoru. při otočení klíčku před startováním se rozsvítí a po nastartování zhasne. pokud ne, tak řídící jednotka přepne do nouzového programu a pak jet rovnou do servisu. ve Vašem případě je to na odtah.

honza19hk

proč ? protože to je křáp plnej elektroniky, navíc škodovka!