peterd108

Mám objednat telefon přímo z Číny, nebo z Česka?

Chci si koupit telefon Doogee X5. Na Servatech.cz ho mají za 1890.-, s dopravou a dobírkou by mě přišel cca na 1975 Kč. Nebo si ho můžu koupit zrovna z Aliexpress za 60 dolarů. Doprava je zdarma a obchodník je velmi kladně ohodnocen. A ještě 11.11. budou na Aliexpress slevy. Vyplatí se to? Vím, že musím přičíst ještě DPH a poplatek České poště za vyřízení. Záruka je v ČR 2 roky a na Aliexpress myslím jen 1 rok.

Nejlepší odpověď
gecco

Na záruku, pokud jde o AliExpress, raději zapomeň – kvůli $60 se nevyplatí ji řešit…
Navíc, když si započítáš DPH a poplatek, jsi na takřka stejné ceně, jako na Servatech…
😉
__________________
Jen dodám – osobně mám s AliExpress dobré zkušenosti, ale kvůli tomuhle se fakt nevyplatí…
😉

Další odpovědi
jmhad

Na novou věc je u nás ze zákona záruka 2 roky, ať je prodejce kdokoliv. Kratší být nemůže. U zahraniční společností mohou být problémy při reklamaci. Někdy je potřebné psát až do Číny. To asi signalizuje ta dávaná záruka 1 rok

nosahosa

Já se zbožím z Aliexpressu nemám dobré zkušenosti, jednou mi přišlo zboží v takovém stavu, že jsem ho zabalil a poslal zpátky… Nicméně překvapivé bylo, že i peníze přišly zpátky. Objednávat zboží z Aliexpressu je risk a znám lidi, co měli kvůli Aliexpressu problém na celnici.

anonym

Z Číny bych to nebral,jsou i na aukru za tyhle koruny a i jinde.
http://www.zbo­zi.cz/hledani/?q=Do­ogee%20X5

McArthur

Při tak malém cenovém rozdílu bych volil nákup v České republice. Je to mobil s pravděpodobností 30 %, že půjde během 2 let nejméně jednou do záručního servisu. Posílat ho zpět do Číny by byl ekonomický nesmysl a servis v ČR Ti ho zadarmo neopraví.

gecco

A ještě dodám – kvůli Jugarově příspěvku…
😉
On Jugar, zřejmě, neví, že většina takovýchto ´prodejců´ na Aukru jen nabízí to, že zboží namísto tebe a tvým jménem na některém ze zahraničních webů objednají – nejde o prodejce (vůbec do vztahu prodejce-kupující nevstupují), neposkytují žádnou záruku, prostě nic – jde jen o lidi, kteří se nebojí tvé peníze na zahraničním webu utratit…
😉