Pokročilý

Mám objednat telefon přímo z Číny, nebo z Česka?

Chci si koupit telefon Doogee X5. Na Servatech.cz ho mají za 1890.-, s dopravou a dobírkou by mě přišel cca na 1975 Kč. Nebo si ho můžu koupit zrovna z Aliexpress za 60 dolarů. Doprava je zdarma a obchodník je velmi kladně ohodnocen. A ještě 11.11. budou na Aliexpress slevy. Vyplatí se to? Vím, že musím přičíst ještě DPH a poplatek České poště za vyřízení. Záruka je v ČR 2 roky a na Aliexpress myslím jen 1 rok.

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Na záruku, pokud jde o AliExpress, raději zapomeň - kvůli $60 se nevyplatí ji řešit...
Navíc, když si započítáš DPH a poplatek, jsi na takřka stejné ceně, jako na Servatech...
;-)

Další odpovědi:

Bronzový

Na novou věc je u nás ze zákona záruka 2 roky, ať je prodejce kdokoliv. Kratší být nemůže. U zahraniční společností mohou být problémy při reklamaci. Někdy je potřebné psát až do Číny. To asi signalizuje ta dávaná záruka 1 rok

Pokročilý

Já se zbožím z Aliexpressu nemám dobré zkušenosti, jednou mi přišlo zboží v takovém stavu, že jsem ho zabalil a poslal zpátky.... Nicméně překvapivé bylo, že i peníze přišly zpátky. Objednávat zboží z Aliexpressu je risk a znám lidi, co měli kvůli Aliexpressu problém na celnici.

Z Číny bych to nebral,jsou i na aukru za tyhle koruny a i jinde.
http://www.zbozi.cz/…

Bronzový

Při tak malém cenovém rozdílu bych volil nákup v České republice. Je to mobil s pravděpodobností 30 %, že půjde během 2 let nejméně jednou do záručního servisu. Posílat ho zpět do Číny by byl ekonomický nesmysl a servis v ČR Ti ho zadarmo neopraví.

Diskuze k otázce

Zlatý

gecco

A ještě dodám - kvůli Jugarově příspěvku...
;-)
On Jugar, zřejmě, neví, že většina takovýchto ´prodejců´ na Aukru jen nabízí to, že zboží namísto tebe a tvým jménem na některém ze zahraničních webů objednají - nejde o prodejce (vůbec do vztahu prodejce-kupující nevstupují), neposkytují žádnou záruku, prostě nic - jde jen o lidi, kteří se nebojí tvé peníze na zahraničním webu utratit...
;-)))

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 415
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 263
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 148
Zlatý annas 143
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 109
Zlatý led 109

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.