Marasta

Mám Nový SSD disk 60GB a potřebuju ho jen na system na všechno ostatní mám druhý HDD disk 1T,Nevím jak na to.

Dobrý den potřeboval bych poradit.
potřebuju mít systém na disk D a nikoli na Disk C.Na disku C chci mít samotná data jako např :program files ,users a atd.Mám win7 home premium.
Jestli by se našel nekdo kdo by mě poradil nebo našel jak aspoň toto přesměrovat byl bych vděčný.
Předem děkuji za odpověď.

Nejlepší odpověď
anonym

No – raději si dej systém na C:, vyvaruješ se možným problémům, doporučuju následující:

  1. vypni počítač, odpoj stávající disk
  2. nový (SSD) připoj jako první (první SATA port), zapni počítač
  3. pokud si MB disk neosahá, nastav BIOS
  4. nainstaluj Windows
  5. vypni počítač, připoj starý disk (některý z dalších SATA portů)
  6. disky by se měly automaticky nakofigurovat C:-SSD, D:-1T (pokud ne, viz 3.)
  7. změň nastavení swapů, tempů… na D: (není vhodné je mít na SSD)
  8. \Users a \ProgramFiles (etc.) můžeš taky přehodit – ale nedělal bych to, to spíš při zkusmé instalaci programů vol jiný adresář na D:, i nastálo nainstalované programy je lépe spouštět ze SSD
  9. pokud už nebudeš původní instalaci potřebovat, vymaž instanci Windows z D:

😉
Samozřejmě budeš muset reinstalovat věškeré instalované programy, zálohovat data v uživatelských profilech…
Bod. 9 udělej každopádně až poté, co budeš mít instanci Win na SSD ověřenou (ovladače apod. – do té doby by se jejich původní verze na D: mohly hodit).
A – samozřejmě – pokud instanci z D: nevymažeš a SSD vyndáš (nebo disky přehodíš), bude ti chodit instance původní…
😉
___
Pokud ti to přijde složité – důkladně si zazálohuj data a laboruj (nebo to celé svěř někomu zkušenějšímu).
😉

jpau

K tomu co napsal mowla jen doplním, že systémový disk nemusí být z principu C:, sice to tak z pravidla vyjde ale o ničem to nemusí vypovídat (už jsem měl systémový disk třeba K:)

anonym

Jo – nemusí být C: – ale v případě řešení problému je to ´jednodušší´.
Stejnětak nemusí Win instalovat, ale může instanci na disk přenést – ale instalace je jednodušší.
😉

jpau

jj, postup jako takový, který si popsal je z pohledu tupého uživatele naprosto ok 😉