Mousinek

Mám novou baterii v mobilu ale vydrží jen tolik jako ta stará baterie. Proč?

možná ještě mín

Nejlepší odpověď
mosoj

Není aku jako aku. Chtělo by to opsat ty číslíčka co na té akubaterii jsou. Je možné, že jste si koupila aku o nižší kapacitě než byla ta původní. A hlavně jaký typ Aku baterie máte. Předpokládám, že máte Lion nebo NiMh. Spíš tu Lion či LiFe. Formátování platí pro Aku Nimh pro Lion není vůbec podstatné a stejně jste ji již několikrát nabila. U Lion aku vůbec neplatí že se nesmí nabíjet z poloviny vybití, naopak ji to prospívá. Toto pravidlo platilo za krále klacka u starých NimH aku a vůbec nejvíc u historických NiC­d.

Pokud je číselně kapacita aku stejná a stále aku nedrží i po druhém či třetím nabití, tak halt smůla a zřejmě jste si koupila šunt.
Pokud to není originální aku a je to od druhého výrobce nebo No Name není to nic zvláštního. Ale i to se vyplatí protože stojí podstatně méně než originál. Dost často ale zase málo vydrží. Je to prostě sázka do loterie.

Další odpovědi
Miroslavst

Pokud je mobil v pořádku, tak nová baterie dosáhne plné kapacity po několika vybití a nabití.
Nechat úplně vybít a pak nabít.
Nenabíjet, když je na půlce.

mojitek

Novou baterii musite nejdriv zformatovat.Nova nevydrzi dlouho. Cili nejdrive uplne nabit-provozem pak nechat vybit.A toto opakujte minimalne 3 krat.Pak Vam baterie vydrzi dlouho

Mousinek

To sem zvědavá. Děkuji