huxa

Mám nejspíše na základní desce nastavené omezení rychlosti pro USB, lze to změnit? Jestli ano, jak?

Popř. jak lze na 100% zjistit, že zde je omezení?
Doplňuji:
Takže někde v biosu?
Mám určitě USB 2, u všech flashek mi to ukazuje rychlost zápisu 5MB/s, jednu mám už hodně let a byla za pár korun, druhou jsem kupoval před pár měsíci s max. rychlostí zápisu 20MB/s, takže by zde měl být rozdíl…

Nejlepší odpověď
Bedy

Omezení rychlosti USB přímo na základovce není možné.
Nemáte tam náhodou (nevědomky) starší verzi USB? Jinak udávané rychlosti USb jsou maximální možné. Řada zařízení na ně ani nedosáhne.