Tyriana

Mam narok ze zakona na vyrizeni noveho obcanskeho prukazu kdyz sem Slovenka a pracuji v Cechach?

Obcansky prukaz my skoncil platnost 06.12.2014 a ja sem si novy zarizovala az zacatkem dubna.V prosinci sem to nestihala,zapomnela sem si v Cechach rodny list.A v dubnu my zamestnavatel neuznal zadost o vyrizeni noveho obcanskeho prukazu.

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Zaměstnavatel nemá s vaším občanským průkazem nic společného. O OP jako občan SR žádáte na Slovensku, popř. na ambasádě SR v Čechách (pokud zde je). Je vaší povinností si hlídat platnost OP a včas požádat o výměnu.
To, že vám skončil 6.12.2014 je již 5 měsíců a za tu dobu jste nebyla schopna si obstarat doklady?

Další odpovědi
Front

povinnosti: http://www.min­v.sk/?povinnos­ti-obcanov-na-useku-obcianskych-preukazov

da ny

Podivná „výmluva“ ;( či nedostatek informací…= nezodpovědné jednání.
K výměně OP přece není potřebné mít u sebe rodný list!!!
Pouze při pořizování 1. OP či Cestovního pasu.
Ze zákona máte nárok na výměnu OP doma, na Slovensku. Vaší povinností je ohlídat si termín a vše zařídit včas ⇒ zařizovat nový až v dubnu je zralé na pokutu (a pořádnou)… ;)