Rico

Mám nárok na vrácení zboží?

Dobrý večer převevčírem jsem si koupil boty v jednom obchodě a když jsem došel domů tak jsem si to rozmyslel a chtěl jsem je vrátit ale napokladně mi je nevzaly protože mi řekli že se zboží nedá vrátit ale pouze vyměnit za jiné, boty které jsem zakoupil bylo nepoužité, bylo ve stejné krabici mělo visčky a označení pořád na svém místěš protože jak uvádím jsme je koupil a cca za 50 minut sem je chtěl vrátit…mám nárok na vrácení zboží? Děkuji za odpovědi s pozdravem Patrik

Nejlepší odpověď
hanny 2

Zboží z běžné „kamenné“ prodejny a vrácení zboží – je to složitější
Při těchto nákupech nemáte na „bezplatné“ vrácení zboží zákonný nárok. U kamenných obchodů, kde jste si zboží mohli prohlédnout a vyzkoušet, tedy záleží jen na prodávajícím, zda vám takovou možnost dobrovolně a nad rámec zákona poskytne. Není to jeho povinnost.

Většina prodejců však bez problémů vymění nepoužité (nejlépe nerozbalené) zboží za jiné ve stejné nebo vyšší hodnotě. Ani to však neplyne automaticky ze zákona.