sarkara

Mám narok na vracení zaplacene zálohy?

Zaplatil jsem zalohu a pote zjistil, ze smlouva, kterou mi vyhotovili neobsahuje to na cem jsme se dohodli. Nyni mi odmitli vratit zalohu, odmitaji take upravit smlouvu. Nerekli jsme si zda je zaloha vratne nebo ne. Vite nekdo? :)
Doplňuji:
smlouvu jsme jeste nepodepsali…zalohu chteli predem, protoze jinak by nam danou vec nerezervovali…

Odpovědi
anonym

Smlouvu je možné uzavřít i ústně, nemusí mít písemnou formu (jen se pak hůře prokazuje její znění – např. svědecky).
Ale vzhledem k tomu, že v dotazu nejsou uvedeny žádné podrobnosti (a – upřímně, celkově je jeho formulace poněkud nejasná) doporučuju obrátit se na právníka – např. bezplatnou právní poradnu (podle místa bydliště).

sarkara

mowla: my jsem zadnou smlouvu ustne neuzavreli…co ti neni jasne? jaky podrobnosti? Otazka zni: Zda se zalohy vraci nebo ne. Takze tvoje odpoved je spatna. Ano, jasne ze muzu jit za pravnikem, bohuzel na to nemam ted cas. Spavna odpoved je but ano, zalezi na rezervacni smlouve a nebo napises to co vis. Pokud nemas zkusenostia a nic neviš, but tak hodna prosim, muj cas je drahoceny…dekuji za pochopeni…