Mám nárok na vrácení peněz, když nebyla sepsána reklamace a sedací souprava byla odvezena a opravena?

Měla jsem roztržený úložný prostor. Nahlásila jsem to hned, ale odvážela jsem si ji sama. Můžou mi říct, že jsem si to udělala sama?

Odpovědi:

Bronzový

Zajímavé - vzít něco do opravy a nesepsat reklamační protokol něco signalizuje. Chtěj jej sepsat dodatečně - podle zákona máš na to právo. Pokud někdo tohle praktikuje, lze předpokládat, že závada se bude opakovat. A u nás platí výklad práva v tom smyslu, že pokud se stejná závada objeví 3x nebo jakákoliv 4x, máš právo odstoupit od smlouvy a chtít peníze. A jediným dokladem k takovému kroku, resp. stanovení počtu závad, je právě reklamační protokol - viz zákon 634/1992 Sb o ochraně spotřebitele. Protože se touto problematikou profesionálně zabývám, vím o čem mluvím.
-----
k doplnění - no to říci mohou jen při převzetí do opravy. Pokud to neřekli,dodatečně již nemohou. Proto je onen protokol důležitý - v něm je popsáco co, kdy jak . Ale obchodník musí ze zákona zboží větších rozměrů odvézt a přivést na své náklady. Tím je spotřebitel chráněn před nějakým podezřením, že věc poškodil sám. Při předání k odvozu se popíše stav a rozsah poškození. jmhad@seznam.cz

Zlatý

Na vrácení peněz za co??
___
Pokud myslíš zrušení kupní smlouvy a vrácení kupní ceny - ne, takový nárok nemáš.
;-)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Nakupování

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Nakupování

Zlatý Drap 412
Zlatý gecco 273
Zlatý hanulka11 271
Zlatý marci1 262
Zlatý mosoj 238
Zlatý briketka10 147
Zlatý annas 141
Zlatý ReHu 132
Zlatý iceT 108
Zlatý quentos 108

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.