Avatar uživatele
Pokročilý

Mám nárok na vrácení daní?

Byl jsem zaměstnán od ledna 2009 do června 2009.Mám nárok na vrácení daní?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

ano - teď si už ale musíte vyúčtování udělat sama a odevzdat na FÚ. Musíte doložit potvrzení o výdělku od zaměstnavatele a uplatnit odpočty.


Avatar uživatele
Zlatý

...předchozí správnou odpověď doplňuji o pár detailů - viz zdroj

-----------

DOPLNĚNA

To Q :

Poznámka o "6ti násobku min.mzdy" se netýká nároku na uplatnění odpočtu 24 840 Kč na poplatníka (dle § 35ba/1.a)..., ale týká se nároků na uplatnění ´daňových zvýhodnění´, kterými pro účely zákona o daních z příjmů jsou SLEVY NA DĚTI (viz § 35c/1,4)

Takže se tato vaše poznámka netýká tazatele.

Zdroj: http://www.odpovedi.cz/otazky/ dane-dostanu-vubec-nejake


Avatar uživatele
Pokročilý

DD, nezáleží na tom od kdy do kdy jste byl zaměstnán, ale na tom kolik jste si vydělal. Musí to být 6ti násobek minimální mzdy tj.6x8000 tj. více než 48000... kdyby jste měl příjem mimo zaměstnání, třeba nájemné i tak máte nárok na daňový bonus. Termín odevzdání byl však 31.3. jako každý rok...

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Finance a podnikání

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Finance a podnikání

Zlatý Drap 689
Zlatý mosoj 416
Zlatý gecco 242
Zlatý Hlada 239
Stříbrný ivzez 207
Zlatý standa 200
Zlatý hanulka11 179
Zlatý ReHu 172
Zlatý led 156
Zlatý panenka 153

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.