Verzem

Mám nárok na vrácení daně bez podepsaného růžového prohlášení?

Pracovala jsem 4 měsíce na DPP (v té době jsem studovala), ale neměla jsem podepsané růžové prohlášení. Mám tedy nárok na vrácení? Děkuji za odpověď

Odpovědi
ivzez

Jestli jste měla nízké příjmy, můžete požádat
o vrácení i srážkové daně.

Vyžádejte si od zaměstnavatele potvrzení o zdanitelných příjmech

  • odvedených daních a podejte si daňové přiznání. Přiznání zajděte

podat osobně, prohlášení k dani z příjmu podepíšete na místě.

Nebo dojděte k zaměstnavateli a podopište u něj prohlášení k dani z příjmu dodatečně (to je legální!), Zároveň písemně požádejte o provedení ročního zúčtování daně z příjmu. Stihnete-li to do 15. února 2017, bude zaměstnavatel povinen žádosti vyhovět.

[Předpokládám, že šlo jenom o jednoho zaměstnavatele.
Jestli jich bylo více, musela byste to řešit daňovým přiznáním.]