chciodpoved

Mám nárok na víkendový příplatek?

Pracuji jako tel. operátor zák. linky HPP klasický úvazek na 160 hodin. Nově nám však plánují směny tak, že se rozpočítá 40 hodin do celého týdne. Tedy část z nich je odpracována o víkendu. Dle mého názoru mám nárok na příplatek ve výši min 10 procent. Než budu svůj nárok obhajovat ráda bych znal Váš názor a rád bych věděl, který paragraf mě vůči tomuto opravňuje.

Odpovědi
ivzez

Ano, za práci, v sobotu, neděli i ve svátek je nárok na příplatek,
přestože odpracovaná doba nepřekročí stanovenou týdenní pracovní dobu.

Pokud by šlo zároveň i o práci přesčas,
měl byste nárok na oba příplatky.

Příplatek za práci v sobotu a neděli
(zákoník práce, § 118):
http://www.za­konyprolidi.cz/cs/2006-262#p118