Avatar uživatele
Registrovaný

Mám nárok na víkendový příplatek?

Pracuji jako tel. operátor zák. linky HPP klasický úvazek na 160 hodin. Nově nám však plánují směny tak, že se rozpočítá 40 hodin do celého týdne. Tedy část z nich je odpracována o víkendu. Dle mého názoru mám nárok na příplatek ve výši min 10 procent. Než budu svůj nárok obhajovat ráda bych znal Váš názor a rád bych věděl, který paragraf mě vůči tomuto opravňuje.

Odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Ano, za práci, v sobotu, neděli i ve svátek je nárok na příplatek,
přestože odpracovaná doba nepřekročí stanovenou týdenní pracovní dobu.

Pokud by šlo zároveň i o práci přesčas,
měl byste nárok na oba příplatky.

Příplatek za práci v sobotu a neděli
(zákoník práce, § 118):
http://www.zakonyprolidi.cz/…

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1815
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 668
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 454
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 391
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.