Mám nárok na stejný plat, když jsem byl přeřazen na jinou práci ze zdravotních důvodů?

Jsem po operaci srdce a již nemohu vykonávat fyzicky namáhavou práci.

Odpovědi
miladaB

Plat se v dnešní době v soukromém sektoru stanovuje dohodou se zeměstnavatelem a to na základě poptávky pracovní síly a nabídky pracovní síly. Záleží tedy na zamšstnavateli kolik je ochoten za pracovní místo zaplatit. Pokud zaplatí málo riskuje, že pracovní místo neobsadí, nebo že mu dáte výpověď. Na druhou stranu pokud na ono pracovní místo může najít náhradu tak dle mého názoru moc prostoru pro zvýšení platu nemáte.........