Raduska69

Mám nárok na příspěvek na bydlení?

Dobrý den, sehnala jsem si pronájem s trvalým pobytem. Nemám velký příjem, chtěla jsem si tedy zažádat o příspěvek na bydlení, ale nevím jestli není problém, že má v bytě nahlášený trvalý pobyt i majitel bytu.
Doplňuji:
Dobrý den, sehnala jsem si nájem s trvalým pobytem. Nemám velký příjem, chtěla jsem si tedy zažádat o příspěvek na bydlení, ale nevím jestli není problém, že má v bytě nahlášený trvalý pobyt i majitel bytu.Samožřejmě majitel tam nebydlí.

Nejlepší odpověď
zzzlatokopka

Podstatné je, kdo v bytě bydlí, úřadu k žádosti doložíte nájemní smlouvu a váš příjem za poslední čtvrtletí, také doložíte, že jste nájem zaplatila.
Doplňuji:
To co píše ivzez po Vás může úřad chtít a vy mu to doložíte čestným prohlášením, popřípadě tou nájemní smlouvou.

Pronajímám byt, kde má můj bratr trvalý pobyt a nabydlí tam. Nájemník také pobírá příspěvek na bydlení. Prokázal to čestným prohlášením.

Další odpovědi
ivzez

Budete muset doložit, že s majitelem netvoříte společnou domácnost (jinak by úřad chtěl doložit i jeho příjmy).
Doplňuji:
————
Reakce na odpověď Zzzlatokopky:

Mělo by stačit čestné prohlášení.

MÚ Praha 10 však vyžadoval navíc potvrzení o tom, že dospělá dcera, která má stále trvalý pobyt u matky, přestože se odstěhovala už před šesti lety, hradí své náklady a potřeby s někým jiným než se žadatelkou. Paradoxně stačilo ručně psané potvrzení bez ověřeného podpisu (!!) spolubydlících, že se podílí na nákladech na bydlení …

Takže asi úřad od úřadu …

pizlicka

pro příspěvek na bydleni,je jedina podmínka krom nizkeho platu a to-musite se prokazat trvalym pobytem.takze nárok mate,jen nevim,jestli majitel bytu tim,ze tam ma také trvaly pobyt,nemusi prokazat vysi platu také,protoze jak prokážete,ze tam zijete pouze vy??zni to zvlastne,neni majitel nahodou vasim přítelem??

Raduska69

pizlicka: ne, nemáme k sobě žádný vztah, nehledě, že je to majitelka :D

pizlicka

😁 omluva moc,raduško,ja jen,aby si to nemyslel urad,né já.ale je fuk,jestli tam ma trvaly pobyt,staci,kdyz prokaze,ze tam nebydli-čestné prohlaseni.