Nikkol

Mám nárok na příspěvek na bydlení?

Máme nárok na příspěvek na bydlení od úřadu práce, když máme na účtu nějaké peníze? Např. sto tisíc? Jinak všechny kritéria pro získání příspěvku splňujeme.

Nejlepší odpověď
zzzzz

U tohoto příspěvku se majetek neprohlašuje. Jde tam o přesáhnutí nákladů na bydlení oproti příjmům o 30až35%. Je v podstatě jedno zda máš na účtu prachy, nebo vlastníš nějaké nemovitosti. Berou to i lidé, jež vlastní byt.

Další odpovědi
marci1

Příspěvek na bydlení nemá žádnou souvislost s výší Tvého konta. Úřad práce zajímají jen náklady na bydlení.

PetrXY

http://www.kur­zy.cz/kalkulac­ka/prispevek-na-bydleni/