Avatar uživatele
Registrovaný

Mám nárok na placené volno před statnicemi ?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele

Ano, pokud je to zvýšení kvalifikace ve smlouvě nebo je uzavřena smlouva o zvýšení kvalifikace. Řeší ZP § 232, kde jsou vypsané počty dnů, podle zkoušky. Tebe se týká písm e) 40 pracovních dnů na přípravu a vykonání státní závěrečné zkoušky ...
-
Pokud to není součásti smlouvy, není nárok.

Zdroj: http://business.center.cz/busi ness/pravo/zakony/zakonik-prac e/cast10h2.aspx

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Stříbrný

Není-li Vaše studium v zájmu zaměstnavatele,
nemáte pravděpodobně se zaměstnavatelem
uzavřenu kvalifikační doložku.

V takovém případě je Vaší povinností zorganozovat si studium tak,
aby Vám nebránilo ve výkonu povinností plynoucích ze zaměstnání.

Zaměstnavatel není povinen Vám umožnit přesun pracovních směn,
není povinen Vám poskytovat jakékoliv úlevy nebo volno.

---

Můžete se pokusit se zaměstnavatelem dohodnout o napracování zameškané doby, požádat jej o poskytnutí neplaceného volna nebo o dovolenou. Ovšem ani jedné žádosti není zaměstnavatel povinen vyhovět.

---
Zákoník práce, kvalifikační doložka (§§ 231 až 235):
http://business.center.cz/…


---
Poznámka:
Předpokládám, že o uzavření kvalifikační dohody se zaměstnavatelem,
na jejímž základě by Vám zaměstnavatel poskytoval studijní volno,
byste věděl, takže byste se nemusel na případné volno ptát.

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1817
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 455
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.