Mám nárok na odstupné když mi chce dát zaměstnavatel výpověď?Smlouvu mám na neurčito.Jak správně by měla být mi podána?

Mám nárok na odstupné když mi chce dát zaměstnavatel výpověď?Mám smlouvu na dobu neurčitou,Jak by správně měla výpověď od zaměstnavatelem znít a je to lepší dohodou k danému datu?Nebo musí být dvouměsíční abych mohla mít nárok na odstupné?děkuji moc za radu

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Stříbrný

Výpověď zaměstnavatelem nebo dohoda zaměstnavatele s pracovníkem o skončení pracovního poměru je zcela jedno, důležitý je důvod skončení pracovního poměru, který je závislý na tom, zda je nárok na odstupné nebo ne.
Jen v krátkosti, nárok na odstupné vzniká např. při rušení místa, nadbytečnosti atd.

Další odpovědi:

Bronzový

Nárok na odstupné vzniká jen v momentě,když je výpověď z důvodu zániku pracovního místa,v rámci reorganizace atd,dohodou ztrácíte, byť by byl nárok ,odstupné!!

Stříbrný

Výpověď nebo dohoda o rozvázání pracovního poměru (to jsou dva různé způsoby ukončení zaměstnání) musí být písemná.

Výpověď na sebe váže dvouměsíční výpovědní dobu,
v případě dohody zaměstnání skončí sjednaným dnem.

Pro nárok na odstupné není důležitá forma (výpověď/dohoda), důležitý je důvod, který bude v písemné výpovědi nebo dohodě uveden jako důvod skončení zaměstnání.

Nepřistupujte na (nepodepisujte) dohodu bez uvedení důvodu, nespoléhejte na příslib zaměstnavatele. Nebude-li v dohodě důvod, nevznikne nárok na odstupné
a následně by se Vám krátila podpora v nezaměstnanosti.

(Na návrh zaměstnavatele nejste povinen přistoupit.
Pokud Vám zaměstnavatel bude navrhovat dohodu,
trvejte na uvedení důvodu v písemné dohodě.)

Bronzový

Při výpovědi vzniká nárok na odstupné, při dohodě o rozvázání pracovního poměru nárok nevzniká. Aby jste dostal odstupné musíte dostat od zaměstnavatele výpověď a můžete se dohodnout jen na datumu výpovědi.

Zlatý

dohodu nepodepisujte-tím se zbavíte nároku na odstupné. Podepište "výpověď ze strany zaměstnavatele" např. z důvodu nadbytečnosti,reorganizace apod.Pak máte nárok na odstupné ze zákona(ani to nemusí být uvedeno ve výpovědi).

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Právo a zákony

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Právo a zákony

Zlatý Drap 1819
Zlatý standa 1247
Stříbrný ivzez 671
Zlatý mosoj 658
Zlatý gecco 480
Zlatý led 457
Zlatý zzzzz 450
Zlatý Michal Kole 436
Zlatý marci1 392
Zlatý arygnoc 385

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.