Ufi

mám nárok na odstupné, když mě vyhodí po skončení mateřské?

Nejlepší odpověď
Deli

Pravděpodobně ano, záleží na typu Vaší smlouvy a důvodu propuštění.
Zaměstnavatel je povinnen držet Vám Vaši židli (stejnou pozici) po dobu mateřské dovolené – tj. 28 týdnů (u vdaných). Do 3 let dítěte (rodičovská dovolená) Vám musí držet místo ve své firmě. (Nemusí být už totožné.) Pokud nastoupíte po 3 letech a on Vám dá výpověď pro nadbytečnost, máte nárok na odstupné.
Pokud jste s dítětem byla doma déle, nemusí Vám místo držet, je to jen na jeho vůli.