jarda78

mam narok na odstupne, kdyz majitel prevadi firmu na noveho majitele, s tim, ze novy majitel si me necha u sebe, ale bud

mam narok na odstupne, kdyz majitel prevadi firmu na noveho majitele, s tim, ze novy majitel si me necha u sebe, ale budu mit nizsi plat?

Odpovědi
JájsemRaibek

Ruší-li se organizace nebo její část, tak ano.
Pokud od nynějšího zaměstnavatele dostáváš výpověď a od nového novou prac. smlouvu, tak ano.

Drap

Nemáš. Pokud se ti to nelíbí, můžeš odejít.

mojitek

Pokud ti dá zaměstnavatel výpověď (myšleno smlouvou) tak máš právo na odstupné.Pokud se výpověď k danému pracovnímu místu konat nebude a pouze se mění majitel ,tak nevidím důvod proč bys měl -dobrovolně- podepisovat cokoliv kde se ti ""snižuje plat.."" To musí podepsat obě strany(zaměstna­vatel + Ty)-jinak je to neplatné.Ale bylo by lepší napsat a upřesnit jak to vlastně je,zatím info není přesné a tudíž odpověď může být zavádějící.